Vysoká teplota zajistí dokonalé působení par chemického rozpouštědlaVysoká teplota zajistí dokonalé působení par chemického rozpouštědla

Průmyslové odmašťování kovů

Průmyslové odmašťování kovů je jednou forem jejich předúpravy, která předchází samotnému nanášení barvy na povrch lakovaného předmětu a to buď nástřikem tekuté barvy, pomocí elektrostatické nebo elektrokinetické pistole v případě práškové barvy.

Povrch kovových dílů bývá záměrně opatřen olejovým filmem, který má za úkol chránit povrch dílů před vlivy prostředí - korozí. Takto ochráněný povrch vydrží velmi dlouhou dobu v původním stavu, což je žádoucí.

Pro potřeby práškového lakování jsou ovšem mastné a jinak znečištěné povrchy kovových předmětů vyloženě nevhodné, protože na ně jednak nelze aplikovat práškovou barvu a také může docházet ke vzlínání olejových emulzí z jemných pórů, které se vyskytují zejména u dílů vyrobených z hliníku při zahřátí na vysokou teplotu ve vypalovací peci.

Námi provozovaná technologie odmašťování kovů spočívá v  zahřátí čištěných předmětů na teplotu kolem 120°C, kdy na znečištěný povrch začínají působit aktivní páry chemického rozpouštědla. Při velmi silném znečištění je povrch kovových dílů omýván přímo chemickým rozpouštědlem a poté se opět nechají působit jeho páry. Takto ošetřený povrch je dokonale zbaven veškerých mastných nečistot.


Máte zájem o podrobnější informace? Hledáte kvalitní způsob odmaštění kovového materiálu? Kontaktujte nás!

 
volejte

2010 © Prášková lakovna Čermák Petr Titulní stránka Kontakt

Webdesign & SEO eStudio.cz