Detail litinového dílu po jeho vypáleníDetail litinového dílu po jeho vypálení

Práškové lakování

Komaxit - prášková barva se nanáší dvěma způsoby - elektrostaticky a elektrokineticky podle druhu a výrobce práškové barvy - komaxitu.

Prášková lakovna Čermák
je zařízena na obě dnes využívané technologie lakování práškovými barvami.
Po nanesení práškové barvy na lakované předměty dochází k jejich zavážení do vypalovací pece. Ve vypalovací peci jsou lakované předměty vystaveny  teplotě v průměru kolem 180°C po dobu 15-20 minut v závislosti na technické specifikaci, kterou udává výrobce práškové barvy.

Po uplynutí jmenované doby dojde na povrchu kovových předmětů k roztavení práškové barvy a změně její struktury. V některých případech, kdy si klient vyžádá vyšší odolnost povrchu předmětu před poškozením a nebo chce zvýraznit jeho barevnost a to především u metalických barev, je na lakovaný předmět nanesena další vrstva práškové barvy - průhledného laku a celý vypalovací proces se opakuje.

Jsme zařízeni na práškové lakování předmětů o rozměrech maximálně 140 x 80 x 220 cm.


Nabízíme tyto druhy práškových barev:

- práškové barvy hladké

  • lesklé
  • matné
  • polomatné

- práškové barvy strukturní

  • jemná struktura
  • hrubá struktura


Barevné odstíny práškových barev, se kterými pracujeme vycházejí z mezinárodního vzorníku barevných odstínů RAL. Našimi dodavateli práškových barev jsou Surfin s.r.o., PCT ČR, s.r.o., Tigerlak, s.r.o.


Hledáte správný barevný odstín pro Váš výrobek?  Potřebujete znát cenu práškových barev, které se Vám líbí? Pak nás neváhejte kontaktovat a my Vám rádi poradíme!

 
volejte

2010 © Prášková lakovna Čermák Petr Titulní stránka Kontakt

Webdesign & SEO eStudio.cz